Ana Sayfa İletişim
   
Yeni Sayfa 1


Haberler

''Medya ve Hukuk Devleti '' adlı seminer yapıldı


Baromuzun da katılımı ile Nevali Hotel'de ''Medya ve Hukuk Devleti '' adlı seminer yapıldı.
Haberin Devamı »

 

Suruç Gap Anadolu Meslek Lisesinin Kariyer Günleri Etkinliği


Suruç Gap Anadolu Meslek Lisesinin kariyer günleri etkinliğine davet edilen Baro Başkanımız Av.Hikmet DELEBE Öğrencilere mesleki tecrübelerini aktardı.
Haberin Devamı »

 

''ARABULUCULUK'' Semineri


Baro Başkanı Av.Hikmet DELEBE'nin moderatörlüğünü yaptığı Adalet Bakanlığı ''ARABULUCULUK'' Daire Başkanı Hakan ÖZTATAR ve TBB Yönetim Kurulu Üyeleri Yurdagül GÜNDOĞAN ve E.SABRİ ÇEPİK'in katkıları ile gerçekleşmiştir.
Haberin Devamı »

 

Şanlıurfa Barosu Helsinki Yurttaşlar Derneği Toplantısı


Şanlıurfa Barosu Helsinki Yurttaşlar Derneği Toplantısı
Haberin Devamı »

 

CEZA HUKUKU SEMİNERİMİZ


Baro başkanımız Av. Hikmet Delebe'nin moderatörlüğünü yaptığı "Ceza Hukuku" seminerimiz, Prof. Dr. Durmuş Tezcan ile Prof. Dr. Mustafa Ruhan Erdem'in sunumu ile Şanlıurfa Ziraat Odası konferans salonunda gerçekleştirildi.
Haberin Devamı »

 

Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Güçlendirilmesi konulu seminer


12-13 Eylül 2014 Tarihinde Dedeman Otelinde AB-Avrupa konseyi tarafından Şanlıurfa Barosunun ev sahipliğinde Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Güçlendirilmesi konulu seminer yapıldı.
Haberin Devamı »

 

Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi Ortak Projesi


Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi Ortak Projesi Konulu seminer düzenlenecektir.
Haberin Devamı »

 

Günümüzde kadına yönelik şiddetin Temel Sorunlarıkonulu Seminer


Günümüzde kadına yönelik şiddet temel bir insan hakları sorunu olarak süregiden bir ihlal niteliğindedir.
Haberin Devamı »

 

Dijital verilerin delil olarak kullanılması ve Avukat ve Adli personele temel bilgilerin aktarılması konulu seminer


09.06.2014 Tarihinde Dedeman Otelinde Dijital verilerin delil olarak kullanılması ve Avukat ve Adli personele temel bilgilerin aktarılması konulu seminer
Haberin Devamı »

 

Mersin ilinde CMK semineri düzenlendi


Şanlıurfa Barosu Staj Eğitim Kurulu tarafından 7-8 Haziran Mersin ilinde CMK semineri düzenlendi. Seminere Prof. Dr. Feridun YENİSEY ve Yrd. Doç. Dr. Mine ÖZAŞÇILAR sunum yaptığı seminere Baro Yönetimi, Staj Eğitim Kurulu Yönetimi ve Stajyer Avukat
Haberin Devamı »

 

Şanlıurfa Barosu ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan Arabuluculuk Eğitimi Semineri


Şanlıurfa Barosu ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan Arabuluculuk Eğitimi Semineri
Haberin Devamı »

 

Hukuk Muhakemeleri Kanunu nun Güncel Sorunları Sempozyumu


Hukuk Muhakemeleri Kanunu nun Güncel Sorunları Sempozyumu
Haberin Devamı »

 

Hukuk,Yargı ve Demokrasi konulu Seminer


Hukuk,Yargı ve Demokrasi konulu Seminer 02.05.2014 Tarihinde Eski belediye Nikah Salonunda Dr.Orhan Gazi ERTEKİNİN sunumuyla yapıldı.Seminere Baro Başkanı,Yönetim Kurulu,Avukatlar ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

Türk Borçlar Kurulu Semineri - 12.04.2014


Türk Borçlar Hukukunda Genel Hükümlerde yenilikler ve Değişimler Konulu Semineri 12 Nisan 2014 Tarihinde Prof.Dr. Nevzat KOÇ ve Prof.Dr. Cevdet YAVUZ Sunacaklardır.
Haberin Devamı »

 

Diksiyon Sertifika Dağıtımı


Diksiyon Dersi Lale ERTİŞ GENÇTÜRKÜN sunumuyla Adli Yardım Staj Eğitim Merkezinde stj.Avukatların katılımıyla yapıldı. Ders sonunda sertifikalar Baro Başkanı Ali fuat BUCAKIN katılımıyla Stj. Avukatlara dağıtıldı.
Haberin Devamı »

 

İkna Mühendisliği Semineri


17-18 Şubat 2014 tarihlerinde İkna Mühendisliği Semineri Stj.Avukatların katılımıyla Adli Yardım Staj Eğitim Merkezinde yapıldı.
Haberin Devamı »

 

İcra Hukuku Semineri


G.Antep Barosu Avukatlarından Av.Ömür TAŞARIN sunumuyla Genel Anlamda İcra Hukuku konulu Seminer 20.02.2014 tarihinde Adli Yardım Staj Eğitim Merkezinde yapıldı.
Haberin Devamı »

 

MENFİ TESPİT VE İSTARDAT DAVALARI KONULU SEMİNER


17.01.2014 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Eski Dönem Baro Başkanlarımızdan Av.Yahya DEMİRKOL tarafından Menfi Tespit ve İstirdat Davaları Konulu seminer verildi.
Haberin Devamı »

 

ADLİ YARDIM EĞİTİM SEMİNERİ


11.01.2014 tarihinde baromuz tarafından Nalan Erkem ve Aysel Ergünün katılımı ile Adli Yardım Eğitim Semineri yapıldı.
Haberin Devamı »

 

FARAZİ DURUŞMA


6.01.2014 tarihinde baromuz staj eğitim kurulu tarafından Şanlıurfa Adliyesi 3.Ağır ceza Mahkemesi duruşma salonunda farazi duruşma uygulaması yapılmıştır.
Haberin Devamı »

 

İcra Hukukunda Takip Türleri ve İtiraz konulu seminer


04.01.2014 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda 1.İcra Müdür Yardımcısı Cengiz TAŞDEMİR tarafından İcra Hukukunda Takip Türleri ve İtiraz konulu seminer verildi.
Haberin Devamı »

 

AVUKATIN VERGİ SORUMLULUĞU


25.12.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Hamza KOÇAKOĞLU tarafından Avukatın Vergi SOrumluluğu Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı
Haberin Devamı »

 

BOŞANMA DAVALARINDA YENİ HMK UYGULAMASI


21.12.2013 tarihinde Baromuz tarafından Yargıtay 2.Hukuk Dairesi Üyesi Ömer Uğur GENÇCANın katılımı ile Boşanma Davalarında Yeni HMK Uygulaması konulu seminer yapıldı.
Haberin Devamı »

 

İcra Hukukunda Takip Türleri-Ödeme Emri-Takip Talebi ve Şikayet Konulu seminer


18.12.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Av.Velat İZOL tarafından İcra Hukukunda Takip Türleri-Ödeme Emri-Takip Talebi ve Şikayet Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

21 ARALIK 2013 BOŞANMA DAVALARINDA YENİ HMK UYGULAMALARI KONULU SEMİNER


Baromuz 21 Aralık 2013 Cumartesi tarihinde Yargıtay 2.Hukuk Dairesi Üyesi Ömer Uğur GENÇCANIN katılımı ile Boşanma Davalarında Yeni HMK Uygulamaları konulu seminer düzenleyecektir.
Haberin Devamı »

 

6-7 ARALIK 2013 UZLAŞMA SEMİNERİ


6-7 Aralık 2013 tarihlerinde Baromuz Staj Eğitim Kurulu ve CMK Komisyonu tarafından Uzlaşma Konulu seminer düzenlenmiştir.
Haberin Devamı »

 

CEZA SORUŞTURMASINDA ATÖLYE ÇALIŞMASI


04.12.2013 tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Staj Eğitim Kurulu Başkanımız Av.Hasan AVCI, Av.Kemal AĞAR, Av.Mehmet YILDIRIM ve Av.AYnur ŞEDDATLI tarafından Ceza Soruştutması Atölye çalışması konulu ders verildi.
Haberin Devamı »

 

SANAL DURUŞMA KONULU DERS


29.11.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Baro Staj Eğitim Kurulu Başkanımız Av.Hasan AVCI tarafından Sanal Duruşma Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

TÜRKİYE VI. STAJYER AVUKATLAR KURULTAYI


Türkiye 6. Stajyer Avukatlar Kurultayı 2-3 Kasım 2013 tarihlerinde Bakırköy Adalet Sarayı Konferans Salonunda yapıldı. Kurultayda baromuz başarıyla temsil edildi.
Haberin Devamı »

 

STAJYER AVUKATLAR İLE TANIŞMA TOPLANTISI


02.10.2013 Tarihinde Baro Başkanımız Av.Ali Fuat BUCAK, Baro Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Staj EĞitim Kurulu Üyelerimiz baroda yeni dönem stajyer avukatlar ile tanışma toplantısı düzenlemiştir.
Haberin Devamı »

 

CMK EĞİTİM SEMİNERİ


Baromuz CMK Komisyonu tarafından 27 Haziran 2013 tarihinde Av.Mehmet ALAGÖZ ve Av.Kemal AĞAR katılımı ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Tesisleri Toplantı Salonunda CMK Eğitim Semineri verildi.
Haberin Devamı »

 

DİKSİYON EĞİTİM SEMİNERİ


10-14 Haziran 2013 tarihleri arasında Baromuz Staj Eğitim Komisyonu tarafından Stajyer avukatlarımız için Diksiyon Eğitim Semineri düzenlendi.
Haberin Devamı »

 

AVUKATLIK MESLEĞİNDE CEZAEVİ UYGULAMALARI KONULU DERS


23.05.2013 tarihinde Baromuz Staj Eğitim Kurulu Başkanı Av.Hasan AVCI ve Staj Eğitim Kurulu Yazmanı Av.İbrahim ALTUNDAĞ ile Stajyer Avukatlarımız Şanlıurfa Cezaevinde Avukatlık Mesleğinde Cezaevi Uygulamaları konusunda inceleme ve gezide bulundu.
Haberin Devamı »

 

İCRA DAİRESİNDEKİ UYGULAMALAR KONULU SEMİNER


20.04.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Şanlıurfa 1.İcra Müdür Yardımcısı Cengiz TAŞDEMİR tarafından İcra Dairesindeki uygulamalar Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

BOŞANMA HUKUKUNDA MAL REJİMİ KONULU DERS


08.04.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Baro Başkan Yardımcımız Av.Hikmet DELEBE tarafından Boşanma Hukukunda Mal Rejimi Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

İADE DAVALARI VE YARGILAMA USÜLÜ KONULU SEMİNER


20,02.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Av.Rüstem TİKEN tarafından İade Davaları ve Yargılama Usülü Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

9-10 ŞUBAT 2013 STAJ EĞİTİM SEMİNERİ


Baromuz tarafından 9-10 Şubat 2013 tarihlerinde Prof.Dr.Mustafa Ruhan ERDEMin katılımı ile Eski Belediye Nikah Salonunda(Öğretmeni Evi Yanı) staj eğitim semineri düzenlenmiştir.
Haberin Devamı »

 

SEMİNERE DAVET


Baromuz tarafından 9-10 Şubat 2013 tarihlerinde Ceza Yargılamasında Müdafinin Rolü, AİHM Kararlarının Türkiyeye Etkisi, Anayasa Mahkemesine Başvuru Yolu ve 3.Yargı Reformu Paketi konularında seminer düzenlenecektir.
Haberin Devamı »

 

İCRA HUKUKUNDA İTİRAZ VE İTİRAZIN KALDIRILMASI İLE İPTALİ


04.01.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Av.İsmail BARLİN tarafından İcra Hukukunda İtiraz ve İtirazın Kaldırılması ile İptali Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

TEBLİGAT KANUNU ÖNEMLİ MADDELERİ VE SÜRELER KONULUR SEMİNER


04.01.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Av.Sevda ÇELİK ÖZBİNGÖL tarafından Tebligat Kanunu Önemli Maddeleri ve Süreler Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

HMKDA GÖREV VE YETKİ KONULU SEMİNER


02.01.2013 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Av.Eyup Sabri TİNAŞ tarafından HMKda Görev ve Yetki Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

HUMUK UYGULAMA ALANLARI KONULU SEMİNER


28.12.2012 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Av.Müslüm AKALIN tarafından Humuk Uygulama Alanları Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

AVUKATLIK TARİHÇESİ KONULU SEMİNER


28.12.2012 Tarihinde Baromuz Adli Yardım Bürosunda Av.İrfan GÜVEN tarafından Avukatlık Tarihçesi Konulu seminer verildi. Seminere Staj Eğitim Kurulu ve Stj.Avukatlar katıldı.
Haberin Devamı »

 

ŞANLIURFA BAROSUNDAN BİRECİKTE ÇOCUK HAKLARI SEMİNERİ


Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu tarafından Birecik İlçe Milli EĞitim Müdürlüğünün daveti üzerine ilçede bulunan ilköğretim çocuklarına çocuk hakları, çocuk istismarı, çocuğa yönelik şiddet konularında eğitim semineri düzenlendi.
Haberin Devamı »

 

ÇOCUK HAKLARI SEMİNERİ


23.05.2012 çarşamba günü Baromuz Çocuk Hakları Komisyonu Avukatları Av.Ceylan Yıldız ve Av.Necmi BASMACI tarafından Hacıbozanoğlu ilköğretim okulu öğrencilerine çocuk hakları ile ilgili bir seminer verildi.
Haberin Devamı »

 

TÜKETİCİ HAKLARI KONULU SEMİNER


15.05.2012 tarihinde Baromuz Avukatlarından Av.Ceylan PALA KARADAĞ tarafından Bozova ÇATOMda kurslara gelen katılımcılara tüketici hakları ile ilgili bir sunum yapılmıştır.
Haberin Devamı »

 

HATAY CMK VE İLETİŞİM SEMİNERİ SERTİFİKA TÖRENİ


11.05.2012 tarihinde Baromuz tarafından 06-07-08 Nisan 2012 Tarihlerinde Hatayda Düzenlenen, Prof.Dr.Feridun YENİSEY, Psikolojik Danışman Mustafa Kadir AKBULUT ve Av. Metin İRİZin Eğitmen Oldukları CMK ve İletişim Semineri sertifikaları verildi.
Haberin Devamı »

 

HATAY CMK VE İLETİŞİM SEMİNERİ


6-7-8 Nisan 2012 Tarihlerinde Baromuz tarafından Hatayda Prof.Dr.Feridun YENİSEY, Psikolojik Danışman Mustafa Kadir AKBULUT ve Av. Metin İRİZin Eğitmen Oldukları CMK ve İletişim Semineri konulu eğitim programı düzenlendi.
Haberin Devamı »

 

28 NİSAN HMK TANITIM TOPLANTISI


28 Nisan Cumartesi günü Baromuz Avukatları ve Stajyer Avukatları için TBB tarafından düzenlenen HMK Tanıtım Toplantısı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Haberin Devamı »

 

Çocuk Yaşta Evlenmek Yasak


22.03.2012 tarihinde Şanlıurfanın Akçakale ilçesinde Şanlıurfa Çocuk Hakları Komisyonu üyeleri tarafından bölgedeki çocukların erken yaşta evlendirilmemesi için Öğrenci velilerine yönelik panel düzenledi.
Haberin Devamı »

 

Toplam Haber : 91
1 2